Підприємці – спрощенці: "Бути чи забути" (частина 1)

Стрижнем новітньої історії незалежної української держави є приватна власність, що базується на законодавчому врегулюванні відносин бізнесу і влади та відповідальності сторін щодо дотримання діючого законодавства та прийняття актуальних законодавчих актів, що покликані врегулювати розбалансовані правовідносини в інтересах активної частини українського суспільства – суб’єктів підприємницької діяльності.

На Буковині, на жаль, склалась ситуація, коли фактично всі промислові підприємства (честь та подяка тим керівникам та колективам, що збереглись та розбудували нові підприємства), доведено до руйнування, а кваліфіковані та освічені працівники опинились на вулиці з пустими кишенями, маючи на утриманні сім’ї, а на руках – знецінені акції колись могутніх виробництв області та України. Значна частина знайшла себе в малому та середньому бізнесі, а дехто –більше 15% відсотків від більш ніж півмільйонного працюючого населення, поповнили армію легальних та нелегальних мігрантів, сезонних та постійних, які вже осіли в Росії, Східній та західній Європі чи за океаном, при цьому вкладаючи мільярдні суми в економіку області з надією на європейський шлях розвитку економіки України...

Щодо буковинського малого та середнього бізнесу, то він переживає не кращі часи. І не тільки через фінансову кризу, а насамперед через дії влади: в кредитній політиці, курсових валютних маніпуляціях останніх років та бажанні отримати до бюджету максимум надходжень. І тут, як кістка в горлі насамперед для податківців стають підприємці, що здійснюють свою підприємницьку діяльність на спрощеній системі оподаткування. Таких працюючих осіб в області, по даним статистики більше 85 тисяч із найманими працівниками ( біля 35% від занятого населення), із них — 29,5 тисяч підприємців-спрощенців, до яких останнім часом особлива увага зі сторони податкової в області по всій її місцевій вертикалі. Така увага обурила підприємців на МТК «Калинівський ринок», інших ринках, торгівельних та виробничих підприємствах області. Так реакція зумовлена власне  діями співробітників ДПА та документами, що служили підставою для державного нагляду у сфері господарської діяльності а саме:
 
  1. Проведення обстежень об’єктів здійснення підприємницької діяльності, різних документів, готівки в касі, кількості працюючих, залишки товару, накладні, тощо… і родзинка – «…для вмотивованих пояснень з’явитись в ДПІ з переліком документів…»

  2. Планових перевірок СПД фізичних осіб – спрощенців з питання дотримання вимог Законів України, щодо застосування РРО (реєстраторів розрахункових операцій) – без попереджень.


Тиск та пряме залякування штрафними санкціями вивели підприємців на мітинг біля адміністрації «Калинівського ринку», де представники ДПІ не зуміли переконати їх в законності своїх дій, але було досягнуто домовленості про продовження дискусії в ДПІ. З аналогічними вимогами перед приміщенням крайової влади по вул. Грушевського,1 12 травня вийшли на пікет підприємці Сторожинецького району. Депутати підтримали підприємців і звернулись до прокурора області перевірити законність дій ДПІ області і навіть голосувалось питання про недовіру керівникові обласної ДПІ Козловському М.І., яке підтримало 52 депутата з 73 присутніх і тільки одного голосу забракло для відповідного звернення до ДПА України.

Микола Іванович пообіцяв розібратись в ситуації і на другий день дійсно організував круглий стіл з залученням ЗМІ, представників бізнесу, керівництва ДПІ та громадськості. Однак учасники зустрічі відійшли надто далеко від основної теми дискусії, оскільки ні підприємці, ні, як не дивно, податківці не були готові до неї. Зі слів юриста ДПІ підприємці дізнались, що ДПА є правоохоронною структурою, що подивувало справжніх правоохоронців — працівників міліції.
Підсумок  зустрічі не дав відповіді, що буде далі і чи буде діяти ДПІ всупереч законодавству в сфері контролю, так і чи закриє очі на порушення зі сторони підприємців, що далеко не в компетенції обласного керівника ДПІ. А от, щодо порушень з боку підлеглих (якщо такі мають місце) то це його прямий обов’язок.

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте